Jako malá jsem vyhlížela Ježíška na obloze

Jako dítě jsem se samozřejmě těšila na Vánoce kvůli dárkům asi jako každé malé dítě. Až když jsem byla starší, pochopila jsem, proč mě babička vzala večer na procházku před štědrovečerní večeří. Hrozně jsem to prožívala a koukala na oblohu plnou hvězd a vyhlížela Ježíška. To jsem ovšem zdaleka nevěděla, jaké to bude, až budu chystat Vánoce pro své děti. Je jedno, jestli jsou už velcí, ale to těšení se na ty společné okamžiky a na to, že jsme všichni pohromadě, se nevyrovná žádnému koupenému dárku na světě.

Trochu bilancuju a musím si přiznat, že to nebyl zase tak jednoduchý rok. Každý z nás má jistě slabší období a cítí se někdy bezradný. Když se ohlédnu zpátky, moje rodina a přátelé se mnou v mnoha situacích prošli velkou zatěžkávací zkouškou. Dostalo se mi ovšem takové podpory, že všechnu tu sílu okamžiku si schovám v sobě na horší chvilky, které ať chceme nebo ne, prostě někdy přijdou.

Povedlo se mi dát dohromady krásný projekt s krásnými lidmi a za to jsem moc vděčná. Je vás tolik, kteří se snaží nezištně pomáhat, přispívat a podporovat nás. A nemluvím jen o podpoře finanční. Podařilo se nám zrekonstruovat oční ambulanci, přinést hračky na dětské oddělení, splnit sen jedné malé slečně a přinášet radost přesně tak, jak máme v našem mottu. To není málo, když si uvědomím, že v březnu jsme se poprvé představili veřejnosti a neměli žádné donátory, žádné finance. Dokonce máme e-shop, do kterého nám spoustu úžasných lidí věnovalo svoje produkty. A já jsem šťastná! Moc ráda bych Vám všem poděkovala za vaši přízeň a podporu. Věřte mi, že bez vás, kteří mi pomáhají, by se mi nepracovala s takovou vervou a odhodláním. Taky jsou samozřejmě tací, kteří nás posílají do háje a setkala jsem se i s názorem jednoho pána, že pomáhat bude vždycky jen sobě a svojí rodině a na těch ostatních mu zase tak nezáleží. Lidé jsou prostě různí a my je k obrazu svému nepředěláme.

Přeji vám všem krásné svátky Vánoční, hodně zdraví do Nového roku 2018 a hodně radosti, lásky a odhodlání si plnit své sny! Protože já sama na sobě jsem si vyzkoušela, že když něco hodně chcete, tak to prostě jde.

zpět